17 Nd zw C / 2019

28 lipca 2019

1. Prośba o pomoc dla kościoła w Nowych Sadach.
Szanowny Księże Proboszczu !
Drodzy Parafianie !
Jesteśmy wspólnotą wiernych skupioną wokół kościoła filialnego pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nowych Sadach, parafii rzymskokatolickiej pw. Trójcy Przenajświętszej w Sierakoścach-Nowych Sadach. Od kilku już lat staramy się odnowić naszą zabytkową świątynię w Nowych Sadach, która pochodzi z 1891 r., a wymaga gruntownego remontu, m.in. uszkodzony fundament, popękane ściany, zniszczony dach. Dotychczas, dzięki funduszom własnym i wsparciu Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, udało się nam wyremontować jedynie dach na wieży i sygnaturce oraz nad prezbiterium. W tym roku podjęliśmy trud naprawy dachu nad pozostałą częścią kościoła, tzn. wymiana krokwi i blachy. Jednak koszt tego przedsięwzięcia jest bardzo duży, gdyż wynosi 240 tyś. zł, co przerasta nasze możliwości finansowe, gdyż nasza wioska liczy jedynie około 230 mieszkańców, a cała parafia 720 wiernych i ma na utrzymaniu jeszcze kościół parafialny w Sierakoścach. Mimo to nie poddajemy się i staramy się pozyskiwać środki z różnych źródeł, m.in. pisząc projekty. Niestety wiele z nich zostało rozpatrzonych negatywnie lub otrzymaliśmy tylko niewielkie kwoty dotacji. Tak, więc na trwający remont dachu uzbieraliśmy obecnie połowę kwoty.

Dlatego też dzisiaj zwracamy się do Was z gorącą prośbą o wsparcie w najbliższą niedzielę tj. 04 sierpnia 2019 r naszych działań poprzez zakup cegiełek na remont naszego kościoła. Są one na sumę 20, 50 i 100 zł, ale będziemy wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą ofiarę. Bardzo liczymy na zrozumienie i pomoc, i obiecujemy odwdzięczyć się w modlitwie.

Ks. Szczepan Bemben – proboszcz i Mieszkańcy wsi Nowe Sady

2. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa o stałej porze. Przy czym, w piątek nie będzie odwiedzin z posługą u seniorów i chorych – ponieważ wraz z Księdzem Prałatem zamierzam skorzystać z „Zaproszenia do Sanktuarium M.B. Pocieszenia w Leżajsku na Odpust NMP Anielskiej czyli tzw. Odpust Porciunkuli”. Uroczystej sumie odpustowej o godz.: 1100 będzie przewodniczył Arcybiskup A. Szal.

3. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.

4. Bóg zapłać za porządki w kościele, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę ma godz.: 800 – proszę o podjęcie kolejki: Kudła Zofia, Żelazny Elżbieta, Machniak Józefa, Homa Beata, Curzytek Grażyna.

5. Do Kasy Inwestycyjnej – na odnowienie polichromii wpłynęła ofiara: Szlęk Andrzej i Katarzyna = 200 zł + 120 zł + 10 zł; Gać nr 267 = 120 zł + 10 zł; Gać nr 503 = 200 zł + 120 zł + 10 zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Grzegorz Jan Mikuła s. Wiesława i Zofii z d. Łapa, zamieszkały Gać, stanu wolnego oraz Justyna Maria Bytnar z d. Fołta, c. Mieczysława Fołta i Elżbiety z d. Owczarzak, zamieszkała Gać, stanu wolnego. Zapowiedź 1.