20 Nd zw C / 2019

18 sierpnia 2019

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy mają zaszczyt zaprosić na DOŻYNKI GMINNE dnia 18 sierpnia 2019 r w Centrum Kulturalno – Edukacyjnym w Białobokach. W programie o godz.: 1500 – Uroczysta Msza Święta a po niej część artystyczna i obrzędowa.

3. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Proszę o podjęcie kolejki w sobotę dyżur podejmą: Rydz Adam, Machniak Marlena, Jędrejko Beata, Cyran Anna, Jakielaszek Władysława.

4. Do Kasy Inwestycyjnej na wpłynęła ofiara: Bar Jan Gać Nr 195 = 120 zł (całoroczna) + 10 zł (śmieciowe); „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Wojciech Świątek s. Jana i Elżbiety z d. Kiper, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Katarzyna Maria Szylar c. Kazimierza i Jadwigi z d. Flejszar, stanu wolnego, zamieszkała Markowa. Zapowiedź 2.

6. Zarząd Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Gać informuje że, dziś tj. 18. VIII. 2019 r., organizuje niedzielę otwartych drzwi w budynku przeznaczonym na kaplicę Pogrzebową. Członkowie zażądu złożą informację finansową, jak również przedstawią potrzeby dokończenia iwestycji budowlanej. Serdecznie zaopraszamy po każdej Mszy Świętej.

7. Klub Honorowych dawców Krwi w Sieteszy zaprasza mieszkańców gminy Gać do udziału w otwartej akcji poboru krwi organizowanej w niedzielę dnia 25 sierpnia 2019 r. w godz.: 900 – 1300. Punkt poboru krwi – obok Domu Strażaka w Sieteszy.