21 Nd zw C / 2019

25 sierpnia 2019

1.Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

2.W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

3. Apel Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski do rodziców i prawnych opiekunów:

Stop Deprawacji Dzieci i Młodzieży!
Rodzicielska kontrola nad zajęciami dodatkowymi w szkołach
Wobec planowanego finansowania przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych apelujemy do rodziców o czujność i roztropność. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje.
Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów.
W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie. Wzór takiego oświadczenia jest do pobrania na stronie Komisji Wychowania Katolickiego KEP: www.katecheza.episkopat.pl
bp Marek Mendyk – Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.
4. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Proszę o podjęcie kolejki w sobotę dyżur podejmą: Kwolczak Anna, Marszałek Krzysztof,Drozd Andrzej, Kadlof Krystyna, Bącal Teresa.

5. Do Kasy Inwestycyjnej na wpłynęła ofiara: R 4 = 2300 zł; R 8 p. Wiesław = 1680 zł + 100 zł (śmieciowe); Gać 73 = 120 zł (całoroczna) + 10 zł (śmieciowe); Machniak Władysława i Józef Gać 289 = 120 zł (całoroczna) + 10 zł (śmieciowe); Kasprzyk Józef 52 A = 200 zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Wojciech Świątek i Katarzyna Maria Szylar. Zapowiedź 3.

7. Zarząd Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Gać informuje że, w dniu1 września 2019 r. członkowie tegoż Stowarzyszenia odwiedzą mieszkańców miejscowości Gać, w celu zbiórki środków finansowych na dokończwenie inwestycji budowlanej.
Podpisał: Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Gać.

8. Klub Honorowych dawców Krwi w Sieteszy zaprasza mieszkańców gminy Gać do udziału w otwartej akcji poboru krwi organizowanej w niedzielę dnia 25 sierpnia 2019 r. w godz.: 900 – 1300. Punkt poboru krwi – obok Domu Strażaka w Sieteszy.

9. W dniu 14 września (sobota) w Archikatedrze Przemyskiej odbędzie się Uroczystość Jubileuszu 150-lecia Straży Honorowej NSPJ, na którą tozaproszeni są wszyscy Czciciele Jezusowego Serca i Matki Bożej. W programie: 830 zawiązanie wspólnoty i Konferencja; 1100 – Msza Święta; po jej zakończeniu Agapa do około 1400. Zostanie zorganizowany na ten dzień wspólny wyjazd autokarowy. Jeżeli czas pozwoli, to w programie przewiduje się nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej. Zapisy do 8 września – u Siostry Małgorzaty, ewentualnie u p. Józefa – celem zabezpieczenia środka transportu.

10. Za tydzień – po Mszy Świętej popołudniowej – na spotknie zapraszają Czciciele Serc Pana Jezusa i Matki Bożej.