22 Nd zw C / 2019

1 września 2019

1.W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2. Dziś, po Mszy Świętej popołudniowej – na spotknie zapraszają Czciciele Serc Pana Jezusa i Matki Bożej

3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święte z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w 02. IX. 2019 r. tj. w poniedziałek o godz.: 830; natomiast Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020 odbędzie się 3 września 2019 r w Szkole Podstawowej w Ostrowie o godz.: 800.

4. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę „Godzinę Świętą” o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 1700.

5. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 1800. Spowiedź św. w piątek od godz. 1500- Koronka do Bożego miłosierdzia. Przed południem odwiedziny z posługą sakramentalną u chorych i seniorów.

6. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 1800. Po Mszy Świętej zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

8. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Proszę o podjęcie kolejki w sobotę: Broda Joanna, Kud Bogdan, Michalik Teresa, Dzień Piotr, Orzechowska Barbara.

9. Do Kasy Inwestycyjnej na wpłynęły ofiary: R 1 = 600 zł; R 8 p. Wacław = 800 zł (w tym śmieciowe 60 zł); Gać Nr 30 A = 200 zł; Gać Nr 401 = 200 zł; Gać Nr 437 = 200 zł + 120 zł (całoroczna) + 10 zł (śmieciowe); Teresa i Edward Kmiotek Gać Nr 375 = 200 zł; Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.