23 Nd zw C / 2019

8 września 2019

1. Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

2. Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, zachęca duszpasterzy, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych do różańcowej modlitwy przy krzyżach terenie wszystkich parafii Archidiecezji Przemyskiej w sobotę, 14. IX. 2019 r.

Wezwanie do sięgnięcia po różaniec, trwanie z Maryją przy Jezusowym krzyżu, niech stanie się dla nas inspiracją do wzmożonej modlitwy wynagradzającej za grzechy zobojętnienia w wierze, niech przyczyni się do budowania wzajemnej jedności i solidarności parafialnej i sąsiedzkiej oraz niech będzie manifestacją wiary i świadectwem przemieniającym zatwardziałość zobojętniałych serc.

Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i modlitwy. A zatem – zapraszam na wspólną modlitwę w święto Podwyższenia Krzyża św. o godz.: 1800 Msza Św. a po niej nabożeństwo – jako wynagradzanie za grzechy raniące Chrystusa i Jego Kościół. Modlitwą obejmiemy również sprawę powołań w Archidiecezji oraz jedności w rodzinach, parafiach i Ojczyźnie.

3. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

4. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Więcej na ten temat dowiemy się w najbliższą niedzielę.

5. Siostra Janina prosi o ogłoszenie: „Wszystkich, którzy posiadają dar śpiewania i swoim głosem pragną ubogacić Liturgię Mszy Św czy Nabożeństwa (w niedziele lub uroczystości), zapraszam w każdy piątek na chór, po skończonej Mszy Św”.

6. Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Gać składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom za przyjęcie, okazaną życzliwość, przychylność a w szczególności hojność podczas przeprowadzonej zbiórki publicznej w naszej miejscowości. Szczególne podziękowania dla wszystkich darczyńców oraz osób zaangażowanych w zbiórkę.
Kwota zebrana podczas zbiórki to 37.600 zł.

Podpisał: Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Gać

7. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na następny raz w sobotę proszę: Freń Janina, Janicki Mariusz, Inglot Barbara, Zając Robert, Paluszek Michał, Kaszuba Janina.

Prosimy – aby, po zagrabieniu liści i trawy, ktoś z grupy sprzątającej wziął (np. na przyczepkę) to co zostało zgrabione.

8. Do Kasy Inwestycyjnej na wpłynęły ofiary: Bezimienna = 200 zł; Czciciele Serca Pana Jezusa – 1500 zł; Paweł Brożbar = 200 zł + 120 (całoroczna) + 10 (śmieciowe); Gać Nr 149 = 200 zł; Gać Nr 20A = 200 zł; Ewa i Stanisław Cwynar Gać Nr 322 = 500 zł + 120 zł (całoroczna) + 10 zł (śmieciowe);
Róża Bł. Bronisława Markiewicza = 1350 zł (tzn: Brożbar Anna – 100; Piwoda Beata – 100; Kurpyta Kazimiera – 100; Szlęk Zofia – 100; Kwolczak Genowefa – 100; Duliban Maria – 100; Miara Janina – 100; Orzechowska Zofia – 100; Jakielaszek Zofia – 100; Kud Alicja – 100; Michniewska Teresa – 100; Flak Anna – 50; Lonc Stanisław – 50; Balawejder Krystyna – 50; Dudek Bernadeta – 50; Hołub Ula – 50);
Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.