25 Nd zw C / 2019

22 września 2019

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

2. Towarzystwo Pomocy im. św Brata Alberta w Łańcucie, jak co roku, składa na ręce Ks. Proboszcza serdeczną prośbę – skierowaną do Parafian – o płody rolne (ziemniaki i warzywa), ponieważ będąc placówką charytatywną, prowadzącą kuchnię dla ludzi ubogich, bezdomnych i bezrobotnych, utrzymujemy się dzięki wsparciu i pomocy ludzi o dobrych sercach i nas nie stać na zakup tych jak potrzebnych darów ziemi.

Zbiórka płodów rolnych dla kuchni św. Alberta, dnia 26 IX września – jak każdego roku – ulicami naszej wioski.

Za wszelką pomoc udzieloną kuchni św Brata składamy serdeczne podziękowania.

3. Proponuję, aby w przyszłą niedzielę, przed każdą Mszą Świętą, prześpiewać: „Koronkę Uwielbienia Boga ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów”. Natomiast, po Mszy Świętej popołudniowej – na spotkanie zapraszają Czciciele Serc Pana Jezusa i Matki Bożej.

4. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na następny raz w sobotę proszę: Tomaszek Barbara, Paluszek Maria, Sochacka Alicja, Jędrejko Agata, Wielgosz Danta.

5. Do Kasy Inwestycyjnej na wpłynęły ofiary: Proszę nie czytać = 500 zł; Bytnar Gać Nr 193 – 120 zł (całoroczna) + 10 zł (śmieciowe); Stefania i Władysław Ziemniak Gać Nr 314 – 200 zł; Gać Nr 299 = 500 zł; Zięba Stanisława Gać Nr 10 = 100 zł; Cwynarowie Gać Nr 255 = 120 (całoroczna) + 10 zł (śmieciowe); Dzieniowie Gać Nr 307 = 200 zł; Puszkarzowie Gać Nr 52 – 200 zł; Gać Nr 519 = 200 zł; Gać Nr 306 = 200 zł; Jakielaszek Gać Nr 253 A = 100 + 120 (całoroczna) + 10 zł (śmieciowe);

Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.