27 Nd zw C / 2019

6 października 2019

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych i przypominam wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.

4. W czwartek 10 października o godz. 1415 na parkingu (za plebanią) w ambulansie diagnostycznym można będzie skorzystać z badań profilaktycznych gęstości kości, objętości i wydajności, oraz równowagi kwasowo-zasadowej. Szczegóły na ulotkach, które można pobrać przy prasie katolickiej

5. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkania według ustalonego porządku tj.: poniedziałek – klasa VI; wtorek – klasa VII; środa –klasa VIII. Całość spotkania to: udział we Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym a potem katecheza.

Katecheza tzw.: „Kurs przedmałżeński” dla przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbędzie się w naszej parafii w drugie sobotę – tj. 12. X. – po nabożeństwie.

6. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

7. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na następny raz w sobotę proszę: Balawejder Krystyna, Ząbroń Krystyna, Inglot Antoni, Kud Alicja, Kochmańska Wiesława, Siupik Grażyna.

8. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Gać Nr 8 – 300 zł; Gać Nr 173 = 120 (całoroczna); Anna i Andrzej Pelcowie Gać Nr 251 A = 200 zł; Proszę nie czytać = 300 zł; Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

9. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Mateusz Latawiec s. Krzysztofa i Marii z d. Juszko, zamieszkały – Anglia i Jagoda Zofia Machniak c. Waldemara i Marii z d. Kisiel, zamieszkała – Anglia.
Zapowiedź 2