30 Nd zw C / 2019

27 października 2019

1. Zarządzenie Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Adama Szala:

„W związku z profanacją jaka miała miejsce w kościele filialnym w Słonnem w parafii Dubiecko, mając na uwadze, że w tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny, co dzieje się ptzez specjalny obrzęd pokutny, niniejszym zarządzam, by w parafii Dubiecko i kościołach filialnych miejscowi kapłani wraz z wiernymi podjęli dłuższą adorację Najświętszego Sakramentu Wynagradzającą, podczas której można przeprowadzić specjalne nabożeństwo, odmówić Modlitwę wynagradzającą, Koronkę do Bożego Miłosierdzia lub Litanię Wynagradzającą za zniewagi Panu Jezusowi Utajonemu w Najświętszym Sakramencie.
Ponadto, we wszystkich kościołach i kaplicach w Archidiecezji, po każdej Mszy Świętej niedzielnej należy odśpiewać suplikację ,,Święty Boże, Święty Mocny..." i zachęcić wiernych do przyjęcia w Komunii Świętej wynagradzającej.
Proszę również, by do tego publicznego wynagrodzenia dołączyć osobiste wynagrodzenie, poprzez modlitwę np. różańcową. Ofiarujmy to wszystko Panu Bogu.
Nie potępiając ludzi, którzy dopuścili się aktów świętokradztwa, modlimy się o ich opamiętanie i nawrócenie, jednocześnie wyrażając zdecydowany sprzeciw wobec każdej formy świętokradzkiego traktowania rzeczy świętych”.

2. W piątek 1 listopada będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku 730, 1030. Po Mszy Świętej, sprawowanej o godz. 1300, wraz ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych wyruszymy w procesji na cmentarz. Tam będzie "Nabożeństwo różańcowo-żałobne", którezakończy się błogosławieństwem.

Tego dnia harcerze przeprowadzą kwestę przy bramie cmentarnej, na rzecz FUNDACJI POMOCY MŁODZIEŻY IM. ŚW. JANA PAWŁA II "WZRASTANIE". Fundacja ta działając na podkarpaciu zapewnia opiekę blisko 2 tysiącom osób: dzieciom, młodzieży, niepełnosprawnym, przewlekle chorym.

3. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte tego dnia o godz.: 730 i 1700 a po niej – nabożeństwo pierwszosobotnie które połączymy z wypominkami.

4. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

5. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 02. XI. 2018 r. około godz.: 830 dyżur podejmą: Szal Tadeusz, Kwolczak Zbigniew, Jakielaszek Grzegorz, Bpndyra Renata, Dubiel Aneta, Grad Stanisław.

6. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Grażyna i Antoni Mazurek – 300 zł; Babiarz Stanisław – 200 zł; Gać Nr 262 – 200 zł; "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.