32 Nd zw C / 2019

10 listopada 2019

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

3. Dziś Ksiądz Rafał Borcz kapelan z Szpitala w Łańcucie, głosi Słowo Boże, oraz kwestuje na rzecz rozbudowy Kaplicy w Centrum Medycznym.

4. Wójt Gminy Gać zaprasza dzisiaj na uroczystą Wieczernicę Święta Niepodległości o godz.: 1700 w sali widowiskowej GOK-u w Gaci.
W programie:
                     - jubileuszowy koncert Orkiestry Dętej OSP Gać;
                     - występy laureatów XIV Regionalnego Przeglądu Pieśni Patriotyczno – Religijnej.

5. Dnia, 11 listopada 2019 (tj. jutro) o godz. 1030 w Kościele Matki Bożej Wniebowziętej w Gaci - Rodzice, dzieci i pracownicy z Ochronki poprowadzą Liturgię na Mszy św., która to zostanie odprawiona na uproszenie Bożych łask dla naszej Ojczyzny, Rodzin dzieci z przedszkola, pań, i sióstr Służebniczek z okazji 80 rocznicy pobytu w Gaci, oraz o łaskę kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego Patrona Dzieci i Założyciela Sióstr Służebniczek.
Pół godz. wcześniej, czyli o godz. 1000 Msza św. poprzedzona zostanie programem patriotyczno-religijnym przez dzieci z przedszkola, na który serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 16. XI. 2019 r. dyżur podejmą: Kozubek Mirosław, Zając Anna, Kmiotek Teresa, Polak Stanisław, Brożbar Maria, Szlęk Grażyna.

7. W dniach 12, 14, 15, 16 listopada w miejscowości Gać, zostanie przeprowadzone obowiązkowe szczepienie psów przeciwko wściekliźnie. Obowiązkowi szczepienia podlegają wszystkie psy powyżej 3-ciego miesiąca życia! W powyższych dniach lekarz odwiedzi wszystkie domostwa i zaszczepi znajdujące się tam psy.
Koszt szczepienia wynosi 25 PLN.
Szczegółowe informacje dostępne po numerem telefonu: 578 502 254.