1 Niedziela Adwentu A / 01.12.2019

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. Chodzi o to, abyśmy pogłębiali naszą świadomość, abyśmy zdali sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest Eucharystia i jak powinna ona kształtować nasze chrześcijańskie życie. Dzięki temu z jeszcze większą pobożnością będziemy przeżywali nie tylko niedzielną, ale każdą Mszę Świętą oraz gorliwiej trwali na adoracji przed Najświętszym Sakramentem.
Po Mszy popołudniowej na spotkanie zapraszają czciciele serc Pana Jezusa i Matki Bożej.

2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 1700, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele. Świece z logo Caritas, zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących.

3. W tym tygodniu katecheza parafialna według ustalonego porządku.

4. W pierwszy czwartek zapraszam od 1600 na „Godzinę Świętą”, czyli chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W pierwszy piątek – przed południem – odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną a o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu.

5. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na sumie – poświęcenie i rozdanie medalików, oraz spotkanie z rodzicami.

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 07. XII. 2019 r. dyżur podejmą: Czechowicz Agnieszka, dzień Anna, Pelc Anna, Drożek Agnieszka, Ząbroń Agata.

7. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary:
Gać Nr 160 A = 200 zł;
Helena Szpiłyk Gać Nr 116 A = 200 zł;
R4 (p.Elżbieta) = 1750 zł + 100 zł śmieciowe (z rejonu "górki" na wywóz śmieci z cmentarza wpłacono 320 zł;)
"Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.