2 Niedziela Adwentu A / 08.12.2019

NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP 8 grudnia 2019

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Złożone ofiary są przeznaczone na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.

3. Z Maryją podążamy adwentową drogą i pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 1700 i o adwentowej spowiedzi która w naszej parafii zaplanowana jest na 19. XII. 2019 r. w godz.: 1430 – 1700.

4. Wraz z pierwszą Niedzielą Adwentu tradycyjnie rozpoczęła się kolejna ogólnopolska kampania Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących. Wierni mogą zakupić świece Caritas w zakrystii.

5. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 14. XII. 2019 r. dyżur podejmą: Pelc Anna, Drożak Agnieszka, Szubart Edyta, Kowal Łukasz, Rosół Władysława, Dzień Wiesława.

6. W sobotę – po Mszy Świętej – kolejna katecheza parafialna w ramach tzw.:”Kursu przedmałżeńskiego”.

7. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary:
Gać Nr 301 = 210 zł; Teresa i Eugeniusz Rożkowie = 200 zł;
Bemben Mieczysław Gać Nr 241 = 120 zł (całoroczna) + 10 zł śmieciowe;
"Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

W przyszłą niedzielę proszę o składkę na Ubezpieczenie budynku naszego kościoła i innych budynków parafialnych.