4 Niedziela Adwentu A / 22. 12. 2019

22 grudnia 2019

1. W poniedziałek i we wtorek o godz. 700 ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej o NMP.

2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku na środę (25 grudnia). Zapraszam do udziału w Pasterce w naszej parafialnej świątyni.

Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj.: 28. XII. 2019 r. dyżur podejmą: Barbara Tomaszek, Mirosław Czechowicz, Kazimiera Bemben, Agnieszka Panek, Barbara Kuźniar.

4. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary:
Gać Nr 148 = 200 zł; Gać Nr 217 = 120 zł (całoroczna) + 10 zł (śmieciowe); Kochmański Stanisław Gać Nr 529 = 120 zł; "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.