Niedziela Świętej Rodziny

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1. Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego, które będziemy celebrowali o godz. 1500. Podziękujmy Bogu – za miniony czas i za otrzymane dobro. A za popełnione grzechy przeprośmy. Prośmy także o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa można uzyskać odpust zupełny.

2. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

3. W nadchodzącym tygodniu przypada: pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Godziny Świętej (1600 – 1700); pierwszy piątek miesiąca – do południa odwiedziny u chorych i seniorów a o 1500 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie okazja do spowiedzi; oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny – po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszosobotnie.

4. W tym tygodniu rozpocznę odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący: poniedziałek od godz.: 900 – 1800 „górkami” - od p.Wąsacz i dalej w kierunku Białobok i z powrotem; cd. wtorek od godz.: 900 – 1400.

5. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj.: 04. I. 2020 r. dyżur podejmą: Cwynar Marcin, Dzień Danuta, Cyma Jadwiga, Bemben Irena, Wajhajmer Anna.

6. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary:
Gać Nr 204 A = 300 zł; Gać Nr 204 = 500 zł; Kądziołka Gać Nr 189 = 120 zł (całoroczna); Gać Nr 223 = 200 zł; Maria i Józef Szlęk Gać Nr 219 A = 120 zł (całoroczna); R3 = 390 zł + 50 zł (śmieciowe); "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.