2 Nd zw A / 2020

19 stycznia 2020

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

3. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień, abyśmy mogli kroczyć wiernie po drogach wiary.

4. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj.: 25. I. 2020 r. dyżur podejmą: Cieśla Wanda, Kądziołka Krystyna, Bytnar Regina, Słowik Małgorzata, Rejzer Halina.

5. W najbliższą niedzielę – po Mszy Świętej popołudniowej – zapraszają na spotkanie czciciele serc PJ i MB.

6. Wnioski po spotkaniu z Parafialną Radą Duszpasterską: a. Pozostawiamy zbiórkę na śmieci. Minimalna i obowiązkowa stawka to 20 zł od rodziny. Prosimy o wyrozumiałość a jednocześnie apelujemy – dołączajmy śmieci z cmentarza do domowych. Wielu mówi: mniej wynoś, to i mniej będzie do zniesienia; b. Zwrócić się do UG Gać o wydanie pozwolenie na wycinkę drzew obok cmentarza; c. Odnowić – zapomniane krzyże na cmentarzu; d. Kontynuować prace związane z renowacją polichromii w bocznych nawach.