4 Nd zw A / 2020

Matki Bożej Gromnicznej

2 lutego 2020

1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

2. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych.

Z okazji dnia życia konsekrowanego
Siostrom Zakonnym – które pracują w naszej parafii –
życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
Niech Ten, który Was wybrał
prowadzi Was Siostry drogami świętości!

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz.: 1600 - 1700, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W piątek 7 lutego: - odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz.: 800; a o godz. 1500 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia; możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i pierwszopiątkowym nabożeństwie.

5. Kościół odpowiadając na prośby i potrzeby rodzin przeżywających wielkie trudności i kryzysy związane z rozmaitymi uzależnieniami tworzy punkty pomocy. Również w naszej Parafii jest punkt pomocy osobom uzależnionym od alkoholu i innych form uzależnień. Zapraszamy osoby przeżywające różne formy uzależnień, członków ich rodzin na spotkania z Dekanalnym Duszpasterzem Trzeźwości, który w każdy poniedziałek tygodnia w godzinach 1800- 2000 służy radą i pomocą.
Zainteresowanych zapraszam na spotkania.

6. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęła ofiara:
Nawracała Maria Gać Nr 94 A = 200 zł; "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

7. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj.: 08. II. 2020 r. dyżur podejmą: Bar Barbara, Hawer Maria, Hawro Małgorzata, Wyczarska Ewa, Kuźniar Marek, Jakielaszek Urszula.