5 Nd zw A / 2020

9 lutego 2020

1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.

2. Stolica Apostolska podjęła Decyzją, że beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, odbędzie się 7 czerwca 2020 r. o godz. 1200 na Palcu Józefa Piłsudskiego w Warszawie pod przewodnictwem kard. Angelo Becciu, delegata papieskiego, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

3. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Chorego.

4. W piątek, 14 lutego, wspominamy Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Wspominany jest jako m.in. patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

5. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęła ofiara:
Bącalowie Gać Nr 567 = 200 zł; Bogusława Kazimierz Barlik Gać Nr 513 = 200 zł; Sochaccy Gać Nr 503A całoroczna = 120 + 20zł (śmieciowe); "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj.: 15. II. 2020 r. dyżur podejmą: Adamczak Adam, Piwoda Adam, Tonia Małgorzata, Cwynar Ewa, Machała Elżbieta.