7 Nd zw A / 2020

23 lutego 2020

1. Dziś – po Mszy św. popołudniowej na spotkanie zapraszają czciciele serc Pana Jezusa i Matki Boskiej.

2. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.

3. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

4. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia niech wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 1630, oraz w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym, odprawianych w każdą niedzielę o godz.: 1500 - a po nich Msza św. około. 1545.

5. W bieżącym roku obchodzimy 100 letnią rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II. Dla upamiętnienia tegoż papieskiego Jubileuszu w Archidiecezji Przemyskiej staraniem Fundacji „WZRASTANIE" i z błogosławieństwem Ks. Abpa Metropolity Adama Szala podjęto inicjatywę utworzenia Domu Miłosierdzia im. Św. Jana Pawła II dla osób z niepełnosprawnością w adoptowanym na ten cel zabytkowym obiekcie w Przeworsku. Będzie to Wotum Wdzięczności Archidiecezji Przemyskiej za Wielkiego Rodaka i Papieża Jana Pawła II.

Proszę o wsparcie tegoż Dzieła, przez ofiarę złożoną na tacę w Środę Popielcową, jako jałmużnę postną. Niech ta ofiara będzie cegiełką każdego z nas na Dom Miłosierdzia, który będzie służył osobom z niepełnosprawnością jako „Żywy Pomnik Św. Jana Pawła lI" w naszej Archidiecezji.

6. Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w niedzielę 7 czerwca o godz.: 1200 na pl. Piłsudskiego w Warszawie. W zakrystii zbierane są informacje o zapotrzebowaniu na wejściówki do końca marca. Każdy kto chciałby wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych powinien zgłosić się do proboszcza parafii, w której mieszka.

7. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej w Banku jeszcze za 2019 wpłynęła ofiara od Buczek Paweł Gać 337A = 300zł; Natomiast z ubiegłej niedzieli: R1 = 1140 zł + 370 zł (śmieciowe); Gać Nr 247 (całoroczna) = 120 zł + 20 zł (śmieciowe) + 300 zł; D. i S. Dzień Gać Nr 235 = 200 zł; Bar Wiesław Gać Nr 116A/7 = 200 zł + 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe); Sochacka Gać Nr 377 = 220 zł (całoroczna) + 20zł (śmieciowe); Cyma Eugeniusz Gać Nr 231 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe).
"Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

8. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj.: 29. II. 2020 r. dyżur podejmą: Dąbrowska Ewa, Brożbar Henryka, Orzechowska Marta, Aleksandra Ryfa, Grażyna Bieniasz, Danuta Sochacka.