3 Nd WP A / 2020

15 marca 2020

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze krzyżowej i niedzielnych Gorzkich żalach. Przypominam, o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

2. Przez cały Wielki Post podejmujmy wielkopostną akcję trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby.

3. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci.

4. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritas, która pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Uczynić to możemy zakupując: paschaliki = 8 zł; baranki = 6 zł.

5. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj.: 21. III. 2020 r. dyżur podejmą: Lonc Anna, Orzechowska Zofia, Zając Anna, Drozd Stanisław, Szpunar Genowefa.

6. Na odnowienie polichromi do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły ofiary: R2 = 1920 zł + 330 zł (śmieciowe); Agnieszka Bemben–Panek = 500 zł + 140 zł; Gać Nr 149 = 200 zł; "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

Załączniki:
Pobierz plik (abpASzal_zarzadzenie_koronawirus.pdf)abpASzal_zarzadzenie_koronawirus.pdf[ ]1599 kB