4 Nd WP A / 2020

22 marca 2020

1. W zaistniałej sytuacji stanu epidemi informujemy:
a. Sakrament pokuty i pojednania może być sprawowany jedynie w formie indywidualnej spowiedzi w konfesjonale i w ramach własnej parafii. Aby umożliwić skorzystanie z sakramentu pokuty – w naszej parafii – są specjalne dyżury spowiednicze od godz.: 1500 – 1700. W tym też czasie (tzn. dyżuru w konfesjonale) w świątyni trwa adoracja Najświętszego Sakramentu;

b. Drugie przykazanie kościelne mówi: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty”;

c. Trzecie przykazanie kościelne mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą” a okres wielkanocny trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej;

d. Ponadto: „Tam, gdzie poszczególni wierzący znajdują się w bolesnej niemożności uzyskania rozgrzeszenia sakramentalnego, należy pamiętać, że żal doskonały, płynący z miłości do Boga nad wszystko umiłowanego, wyrażony w szczerej prośbie o przebaczenie (takiej, jaką penitent jest obecnie w stanie wyrazić), i któremu towarzyszy votum confessionis, czyli stanowcze postanowienie, aby jak najszybciej przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, uzyskują przebaczenie grzechów, nawet śmiertelnych”.

2. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą środę, 25 marca. Msza Święta o godz.: 1700. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

3. W okresie Wielkiego Postu wspierajmy działalność Caritas, która pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Uczynić to możemy zakupując: paschaliki = 8 zł; baranki = 6 zł.

4. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj.: 28. III. 2020 r. dyżur podejmą: Szpunar Dorota, Bieniasz Andrzej, Zając Grzegorz, Zmysłwski Grzegorz, Ficek Henryk.

5. INTENCJE

ND 29. III. – 1030+Krystianka Świątka o wieczne szczęście (w rocz.);
1500 –  Za parafian;

Załączniki:
Pobierz plik (Komunikat.odt)Komunikat Metropolity Przemyskiego[w związku z apelem Ojca Świętego Franciszka]193 kB
Pobierz plik (Zarządzenie Metropolity Przemyskiego.pdf)Zarządzenie Metropolity Przemyskiego.pdf[ ]143 kB