6 Wielkanocna A / 2020

17 maja 2020

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza i radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych.

2. Władze państwowe od niedzieli 17 maja 2020 r. łagodzą restrykcje i większa liczba osób będzie mogła brać udział w nabożeństwach – będzie to 1 osoba / 10 m2 w całej powierzchni kościoła – która u nas wynosi 324 m2  i  w której odbywa się nabożeństwo.

Dzięki temu – w naszym kościele, będzie mogło uczestniczyć w mszach świętych i nabożeństwach 32 wiernych.

Przy wejściu do kościoła, znajdują się bileciki – w liczbie odpowiadającej mogącym uczestniczyć w liturgii.
Osoby wchodzące do świątyni powinny wziąć z sobą bilecik a po skończonej liturgii pozostawić go w koszyku.

Osoby przebywające w kościele, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

4. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneła następująca ofiara: Gać Nr 561 = 120 zł (całoroczna) + 200 zł (budowlana) + 20 zł (śmieciowe); "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

5. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj.: 23. V. 2020 r. dyżur podejmą: Krystyna Dzień, Krystyna Kud, Krystyna Szczepankiewicz, Wiesław Machniak, Maria Reizer;

Załączniki:
Pobierz plik (Komunikaty Kurii Metropolitalnej_14.V.2020.pdf)Komunikaty Kurii Metropolitalnej_14.V.2020[ ]39 kB
Pobierz plik (List KEP.pdf)List Prezydium Konferencji Episkopatu Polski[z okazji 100 rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II]59 kB