Zesłanie Ducha Świętego A / 2020

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

31 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od soboty 30 maja, zostały zniesienie obostrzenia obejmujące kościoły, przestaje więc obowiązywać limit osób. Jednocześnie wciąż obowiązuje w kościołach obowiązek zakrywania nosa i ust przez wszystkich jego uczestników z wyłączeniem osób go sprawujących.

2. Zachęcam do skorzystania w okresie wielkanocnym (który trwa do Niedzieli Najświętszej Trójcy - 7 czerwca) ze spowiedzi i do pełnego uczestnictwa we Mszy świętej, tzn. z przyjęciem Komunii św. Jest to wymóg przykazania kościelnego. Można go wypełnić, uczestnicząc we Mszy św. również w dni powszednie. Przypominam o praktyce dyżuru spowiednika przed każdą Mszą.

3. Jutro, w poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte o godz.: 730 i o 1800 z nabożeństwem czerwcowym. W poniedziałek -  po nabożeństwie czerwcowym zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską. We wtorek - po nabożeństwie -  zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św. Codziennie po Mszy św. o godz. będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Zachęcam do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

4. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godz. 1700 „Godzina Święta”. Pierwszy piątek przywrócona zostaje praktyka odwiedzin chorych w ich domach z racji I piątku miesiąca – od 830. W związku z tym proszę o zgłoszenie zainteresowanych chorych. Pierwszy piątek jest też dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele od godz 1500 adoracja Najświętszego Sakramentu, w tym czasie również okazja do spowiedzi św. Wieczorna Msza Święta oraz pierwszopiątkowe nabożeństwo o godz. 1800. W pierwszą sobotę wieczorna Msza Święta o godz. 1800, a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

6. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj.: 06. VI. 2020 r. dyżur podejmą: Wilk Grażyna, Sas Marta, Głąb Anna, Balawejder Jadwiga, Szlęk Alicja.

7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Karolina Agata Wiglusz, stanu wolnego, zamieszkała Gać
i
Tomasz Marek Bembenik, stanu wolnego, zamieszkały Gać.
Zapowiedź 2

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.