Najświętszej Trójcy A / 2020

7 czerwca 2020

1. Zapraszam do wielkiego powrotu do kościoła. Nie zostawiajmy Jezusa samego ani chwili. Zaczął się czerwiec, każdego dnia możemy brać udział w nabożeństwie czerwcowym i wyśpiewywać Sercu Jezusa jak bardzo nam Go brakowało. Jaka jest lub była nasza wiara, której wystarczy siedemdziesiąt pięć dni żeby oziębła, zniknęła, wyparowała bez śladu?

Sprawą kluczową – jest osobista więź z Jezusem. Dzięki niej wiara trwa, nie tylko dwa i pół miesiąca; nie tylko dwadzieścia czy sześćdziesiąt lat, ale całą wieczność. Ale to wymaga osobistego wysiłku.

2. W Boże Ciało Msze Święte: 730 i 1030 – a po niej procesja. Za przygotowanie konstrukcji czterech ołtarzy składam p. Kazimierzowi Dziedzic serdeczne "Bóg zapłać" – a teraz coraz częściej mówi się, że w tych niepewnych czasach, ta watykańska waluta ma najlepsze notowania, nie niszczeje.

Zapraszam do przygotowania i udekorowania ołtarzy na procesję, która odbędzie się wokół naszego kościoła. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 1800.

3. W najbliższą niedzielę 14. czerwca na Mszy Świętej o godz. 1330 ks. prałat Stanisław Biegaj będzie świętował diamentowe (60) gody kapłaństwa. Zapraszam serdecznie parafian, aby swoją liczną obecnością wyrazili swoją pamięć, serdeczne uczucia i wdzięczność za kapłańską posługę.

4. Informuję – że I Komunia w naszej parafii odbędzie się 5 lipca 2020 r o godz.: 1030.
Proszę dzieci przygotowujące się do I Komunii, aby obowiązkowo i codziennie o godz.: 1700 brały udział w spotkaniach przed I Komunią (prowadzonych przez księdza lub siostrę zakonną) a następnie we Mszy Świętej i nabożeństwie czerwcowym.

Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły następujące ofiary: Markowa Nr 19A = 200 zł; Kochmańscy Gać Nr 563 = 200 zł + 120 zł całoroczna + 20 zł śmieciowe; Gać 547= 200 zł + 120 całoroczna + 20 śmieciowe; Rogala Władysława Gać = 200 zł + 120 zł całoroczna + 20 zł śmieciowe; R 1 = 920 zł. "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

5. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj.: 13. VI. 2020 r. dyżur podejmą: Barbara Łyszczarz, Maria Duliban, Janina Miara, Wojciech Szlęk, Tadeusz Kucha.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Karolina Agata Wiglusz, stanu wolnego, zamieszkała Gać
Tomasz Marek Bembenik, stanu wolnego, zamieszkały Gać.
Zapowiedź 3.