11 Nd zw_A / 2020

14 czerwca 2020

1. W naszej Parafii przeżywamy dziś radość z jubileuszu 60-lecia kapłaństwa księdza prałata Stanisława Biegaja. Dla naszego diamentowego jubilata prosimy o błogosławieństwo Boże na każdy dzień życia i posługiwania – Msza Święta z intencji parafian, p. Wójt i Przewodniczącego Rady Gminy – a dla nas módlmy się o owoce współpracy z pasterzami Kościoła.

2. Dziękuję przygotowanie świątyni na Boże Ciało, za uczestnictwo procesji, zwłaszcza tym, którzy wzięli udział w budowie i dekorowaniu czterech stacyjnych ołtarzy. Szczególnie dziękuję tym, którzy pomogli w organizowaniu procesji: siostrom zakonnym, dzieciom sypiącym kwiatki, ministrantom, asyście, niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary.
3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz.: 1800 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i procesja za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

4. W czwartek zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci.

5. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. A w sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

6. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły następujące ofiary: Gać Nr 495 A = 200 zł + 120 zł całoroczna + 20 zł śmieciowe; Gać Nr 252 = 200 zł; Gać 399= 200 zł + 120 całoroczna; Piątek Stanisława Gać = 200 zł + 120 zł całoroczna + 20 zł śmieciowe;
"Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Kordas Izabela Maria, stanu wolnego, zamieszkała Gać
Balawender Kamil Mateusz, stanu wolnego, zamieszkały Sietesz
Zapowiedź 1.

8. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj.: 20. VI. 2020 r. dyżur podejmą: Stanisław Mierzwa, Bernadeta Dudek, Agata Markowicz, Krystyna Bondyra, Sylwia Bondyra.