17 Nd zw_A / 2020

26 lipca 2020

1. Od 19 do 26 lipca 2020 przeżywamy 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa” wraz z misyjną akcją „św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. Zachęcam do włączenia się do tej Akcji.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

3. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

4. W tym tygodniu w sobotę tj. 01 sierpnia o godz.: 800 dyżur podejmą: Szlęk Monika, Fołta Beata, Krzeszowiec Katarzyna, Skupień Marta, Jakielaszek Zofia.

5. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły następujące ofiary: Gać Nr 73 = 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe). Gać Nr 223 = 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe); Gać Nr 241 = 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe); Gać Nr 579 Dzieniowie = 200 zł + 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe). "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.