18 Nd zw_A / 2020

2 sierpnia 2020

1. Fragment z Apelu Przewodniczącego KEP: „Apeluję do wszystkich, aby w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje i naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, przestrzegać zaleceń służb sanitarnych. Przypominam, aby podczas nabożeństw – oprócz kapłanów – wierni i osoby posługujące zasłaniały usta i nos. Zakrywanie ust i nosa, w miejscach określonych przez służby sanitarne – w tym w kościołach i kaplicach – jest prostym gestem, który świadczy o odpowiedzialności i dojrzałości. Przestrzeganie zasad higieny, m.in. dezynfekcja rąk, czy zachowanie bezpiecznego dystansu to zachowania, pokazują nasze podejście do ewangelicznej zasady miłości bliźniego. Kapłanów proszę, aby przypominali wiernym o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego i sami je rygorystycznie przestrzegali”.

2. Rozpoczęliśmy sierpień. Zachęcam – włączmy się w abstynencję i w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

3. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych i seniorów od godz.: 800. Po południu o godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do Mszy Świętej. Podczas Adoracji możliwość skorzystania ze spowiedzi. Tuż przed Eucharystią nabożeństwo pierwszopiątkowe.

6. W sobotę tj. 08 sierpnia o godz.: 800 dyżur podejmą: Drozd Eugeniusz, Dązbłaż sabina, Ulman Joanna, Dzień Anna, Bar Marta.

7. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły następujące ofiary: Gać Nr 155 = 150 zł; Kudowie Gać Nr 14 B = 200zł."Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.