20 Nd zw_A / 2020

16 sierpnia 2020

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2. Godne i częste przyjmowanie Komunii św. domaga się od nas czynnej miłości do Pana Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa. Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

3Dnia 22 sierpnia o godz.: 800 dyżur podejmą: Worsztynowicz Janina, Uhman Danuta, Szpytma Danuta, Tonia Krzysztof, Wiglusz Maria.

4. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły następujące ofiary: Proszę nie czytać = Aneta Długosz Gać Nr 133 = 200 zł; Bytnar Gać Nr 193 = 200zł + 120zł (całoroczna) + 20zł (śmieciowe); Kordas Zofia Gać Nr 214 = 120zł (całoroczna) + 20zł (śmieciowe). "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.