22 Nd zw_A / 2020

30 sierpnia 2020

1. Prośba biskupów przemyskich o modlitwę za chorych
Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie,
pragniemy zachęcić Was i prosić o podjęcie modlitwy dziękczynnej (zarówno podczas Mszy Świętej, jak i w modlitwach indywidualnych) za szczęśliwą operację, której poddał się abp Józef Michalik oraz modlitwy o łaskę powrotu do zdrowia po przebytym czasie rekonwalescencji.

Waszym modlitwom polecamy również wszystkich chorych i cierpiących, przebywających w szpitalach, hospicjach, zakładach opieki i w domach. Niech cierpienie, które jest ich udziałem stanie się dla nich drogą do uświęcenia i zjednoczenia z cierpiącym Chrystusem.

Uzdrowienie chorych, módl się za nami.

abp Adam Szal
bp Stanisław Jamrozek
bp Krzysztof Chudzio

2. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

3. Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza święta i pobłogosławienie tornistrów i przyborów szkolnych we wtorek tj.: 1. IX. 2020 r. o godz.: 1800. Serdecznie zapraszam.

4. W czwartek tzw „Godzina Święta” - chwila modlitwy o liczne i święte powołania kapłańskie - od godz.: 1700 – 1800 a potem Msza Święta. W pierwszy piątek do południa odwiedziny z sakramentalną posługą u chorych i seniorów. O godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia a potem okazja do spowiedzi św. Zapraszam też do udziału w Mszy Świętej i do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele po Mszy o godz.: 1800.

5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Wrona Bartłomiej Jan, stanu wolnego, zamieszkały – Gać
i
Hadław Aleksandra, stanu wolnego, zamieszkała – Wysoka.
Zapowiedź 2.

Mateusz Przemysław Skawina, stanu wolnego, zamieszkały Gać
i
Katarzyna Anna Haftek, stnu wolnego, zamieszkała Niżatyce parafia Kańczuga. Zapowiedź 1.

Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do zawarcia małżeństwa a zachodzących pomiędzy tymi nażeczonymi zobowiązany jest w sumieniu o poinformowanie Urzędu Parafialnego.

6. W sobotę, 05 września, o godz.: 800 dyżur podejmą: Orzechowska Monika, Walat Agnieszka, Bartman Norbert, Cyran Elżbieta, Kłos Sławomir.

7. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły następujące ofiary: Szbigniew Ulman Gać Nr 218 A = 200 zł; Stańkowie Gać Nr 59 A = 200 zł; R4 = 2.040 zł; R1 = 480 zł; "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

8. W najbliższą niedzielę - po Mszy Świętej popołudniowj - na spotkanie zapraszają czciciele Serc Pana Jezusa i Matki Boskiej.

Załączniki:
Pobierz plik (UjednolicenieTekstowModlitw.pdf)UjednolicenieTekstowModlitw.pdf[ ]134 kB