23 Nd zw_A / 2020

6 WRZEŚNIA 2020

1. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

2. Zachęcam dzieci i młodzież, aby chętnie brały udział w konkursach katechetycznych oraz dołączyły do grup apostolskich, istniejących i działających w naszej parafii i szkole, np. RAM-u, KSM-u, Ruchu Światło-Życie, Liturgicznej Służby Ołtarza, Eucharystycznego Ruchu Młodych.
Zachęcam do prenumeraty i czytania prasy religijnej i korzystania z programów w katolickich rozgłośniach np. Radia FARA czy Radia Maryja, Telewizja Trwam.

3. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Wrona Bartłomiej Jan, stanu wolnego, zamieszkały – Gać
i
Hadław Aleksandra, stanu wolnego, zamieszkała – Wysoka.
Zapowiedź 3.

Mateusz Przemysław Skawina, stanu wolnego, zamieszkały Gać
i
Katarzyna Anna Haftek, stnu wolnego, zamieszkała Niżatyce parafia Kańczuga. Zapowiedź 2.

Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do zawarcia małżeństwa a zachodzących pomiędzy tymi nażeczonymi zobowiązany jest w sumieniu o poinformowanie Urzędu Parafialnego.

4. W sobotę, 12 września, o godz.: 800 dyżur podejmą: Szpindor Elżbieta, Zardzewiały Miłosz, Brożbar Wojciech, Kozubek Małgorzata, Raźny Małgorzata.

5. Dziś - po Mszy Świętej popołudniowj - na spotkanie zapraszają czciciele Serc Pana Jezusa i Matki Boskiej.

Załączniki:
Pobierz plik (UjednolicenieTekstowModlitw.pdf)UjednolicenieTekstowModlitw.pdf[ ]134 kB