24 Nd zw_A / 2020

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

13 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień wychowania i Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży. I tak:
*W poniedziałek na Mszę Św. i potem spotkanie przyjdą: młodzież z klasy VI i ich rodzice; *we wtorek: Msza Św. i spotkanie młodzież z klasy VII i ich rodziców;
*w środę młodzież z klasy VIII i ich rodzice; *w czwartek dzieci z klasy III wraz rodzicami; *w piątek ministrantów i kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami;

2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją Ofiarę „za życie świata”. I dlatego, trzeba powracać do normalnego życia chrześcijańskiego, dla którego domem i miejscem sprawowania liturgii jest budynek kościoła. Męczennicy z Abiteny, dla udziału w Eucharystii ryzykowali własnym życiem, bo jak wyznali nie mogą żyć bez niedzielnej Mszy. I choć środki społecznego przekazu oddały wielką służbę podczas pandemii, to jednak żadna transmisja Mszy nie może zastąpić osobistego udziału w Eucharystii. Co więcej transmisje te mogą nawet oddalić od osobistego i intymnego spotkania z Bogiem, który wydał się za nas nie w sposób wirtualny, lecz rzeczywisty, mówiąc: „Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, trwa we Mnie, a Ja w nim”. Życie ziemskie jest ważne, ale o wiele ważniejsze jest życie wieczne i zbawienie duszy.

3. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Mateusz Skawina, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Katarzyna Haftek, stnu wolnego, zamieszkała Niżatyce parafia Kańczuga. Zapowiedź 3. Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do zawarcia małżeństwa a zachodzących pomiędzy tymi nażeczonymi zobowiązany jest w sumieniu o poinformowanie Urzędu Parafialnego.

4. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneła następująca ofiara: R2 = 600 zł; "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

5. W sobotę, 19 września, o godz.: 800 dyżur podejmą: Brożbar Wojciech, Kłos Apolonia, Kędzior Brnadetta, Kremer Zofia, Kremer Maria, Wyczarska Katarzyna.

6. W imieniu wójta gminy Gać i dyrektora Szkoły Podstawowej w Gaci zapraszam chętnych do gry w tenisa ziemnego na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się na placu obok krytego kortu tenisowego 15.09.2020 r (wtorek), godz. 1600.

 

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.