25 Nd zw_A / 2020

20 września 2020

1. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego. Jest wiele propozycji, choćby: Schola, Liturgiczna Służba Ołtarza, Oaza. Zapraszam chętnych do wspólnej pracy.

2. Towarzystwo Pomocy im. św Brata Alberta w Łańcucie, jak co roku, składa na ręce Ks. Proboszcza serdeczną prośbę – skierowaną do Parafian – o płody rolne (ziemniaki i warzywa). Wspomnę że Towarzystwo Pomocy im. św. Alberta jest placówką charytatywną, prowadzącą kuchnię dla ludzi ubogich, bezdomnych i bezrobotnych a utrzymującą się dzięki wsparciu i pomocy ludzi o dobrych sercach.

Zbiórka płodów rolnych, z przeznaczeniem dla Kuchni św. Alberta, odbędzie się dnia 24 września od godz.: 900 ulicami naszej wioski.

Za wszelką pomoc udzieloną kuchni św Brata składam serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Barbara Łucja Szlęk, stanu wolnego, zamieszkała – Gać i Marcin Sylwester Podolec, stanu wolnego, zamieszkały Husów. Zapowiedź 1.

Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach - do zawarcia małżeństwa a zachodzących pomiędzy tymi narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu o poinformowanie Urzędu Parafialnego.

4. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły następujące ofiary: Rożkowie Teresa i Eugeniusz = 200 zł; Zofia i Krystyna Wilk–Łańcut = 500 zł; Gać Nr 267 = 200 zł + 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe); "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

5. W sobotę, 19 września, o godz.: 800 dyżur podejmą: Maria Nawracała, Stanisław Babiarz, Anna Solarz, Brnadetta Kędzior, Józef Solarz, Grzegorz Miara.