26 Nd zw_A / 2020

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

27 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa.

2. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych – które w naszym kościele rozpoczynamy o godz.: 1630 a później Msza Święta. Tego dnia – poświęcenie i rozdanie różańców – dla dzieci z klasy III. Zachęcam rodziców, aby podjęli inicjatywę modlitewną: „Różaniec za dzieci”. Rodzice codziennie modlą się za swoje dzieci a także dzieci duchowo adoptowane (poczęte a jeszcze nie narodzone), chrześniaków oraz zięciów i synowe. Każdy rodzic każdego dnia odmawia jedną tajemnicę różańca.

Poświęcając codziennie 4 - 5 minut na modlitwę, zapewniamy naszym najbliższym opiekę przez 24 godz. Modlitwę odmawiać można w każdej chwili dnia: stojąc w korku, przy desce do prasowania czy w kolejce do kasy, w myśl słów św. Jana Kasjana: „Mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy”.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz.: 1600 tzw.: „Godzina Święta” - a o 1630 nabożeństwo różańcowe i Msza. W piątek do południa odwiedziny z posługą sakramentalną u chorych i seniorów. Natomiast od godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia; Adoracja Najświętszego Sakramentu (w tym też czasie spowiedź) a o 1630 nabożeństwo różańcowe i Msza. W pierwszą sobotę o 1630 nabożeństwo różańcowe ku czci Niepokalanego Serca Bożej Matki Bożej i Msza. – zapraszam serdecznie do udziału w nabożeństwiei Mszy Świętej.

4. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Barbara Łucja Szlęk, stanu wolnego, zamieszkała – Gać i Marcin Sylwester Podolec, stanu wolnego, zamieszkały Husów. Zapowiedź 2.

Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach - do zawarcia małżeństwa a zachodzących pomiędzy tymi narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu o poinformowanie Urzędu Parafialnego.

5. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły następujące ofiary: Marzena i Andrzej Duliban Gać Nr 200 = 400.00 zł; "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. W sobotę, 3-X-2020 r. o godz.: 800 dyżur podejmą: Joanna Szpiłyk, Zofia Rusinek, Janina Szlęk, Józef Zając, Janina Fołta, Jerzy Stańko.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.