27 Nd zw_A / 2020

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

4 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

                 Towarzystwo Pomocy im .Św Brata Alberta w Łańcucie składa na ręce Ks. Proboszcza podziękowania za wszystkie plody rolne ziemniaki, warzywa, które Parafianie hojnie złożyli na rzecz bezdomnych i ubogich podopiecznych Kuchni im .Św. Brata Alberta.
                Wraz z podziękowaniami życzymy doświadczania obfitości łask Bożych i daru Bożego błogosławieństwa.
                BÓG ZAPŁAĆ

 

1. Dziś, po Mszy Świętej popołudniowej na spotkanie zapraszają czciciele serc Pana Jezusa i Matki Boskiej.
2. Dziś też przypada pierwsza niedziela października. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennym nabożeństwie październikowym odprawianym w naszym kościele o godz.: 1630 a po nim Msza Święta.

3. Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.

4. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.
W tym tygodniu tzw.: „Katecheza parafialna”. I tak: *W poniedziałek (na nabożeństwo różańcowe + Mszę Św. i potem spotkanie) przyjdzie młodzież z klasy VI.; *we wtorek (na nabożeństwo różańcowe + Mszę Św. i potem spotkanie) przyjdzie młodzież z klasy VII.; *w środę (na nabożeństwo różańcowe + Mszę Św. i potem spotkanie) przyjdzie młodzież z klasy VIII.

5. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami – do puszek – wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Barbara Łucja Szlęk, stanu wolnego, zamieszkała – Gać i Marcin Sylwester Podolec, stanu wolnego, zamieszkały Husów. Zapowiedź 3.

Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach - do zawarcia małżeństwa a zachodzących pomiędzy tymi narzeczonymi - zobowiązany jest w sumieniu o poinformowanie Urzędu Parafialnego.

7. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły następujące ofiary: Kudowie Gać Nr 555 = 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe); "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

8. W sobotę, 10 października, o godz.: 800 dyżur podejmą: Brzeski ..., Zofia Wąsdacz, Halina Balawejder, Anna Piejko, Krystyna Ogryzek, Sylwia Puszkarz.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.