28 Nd zw_A / 2020

11 października 2020

W trosce o bezpieczeństwo, zwracam się z prośbą do wszystkich uczestników uroczystości religijnych o przestrzegania podstawowych przepisów i zaleceń sanitarnych, w tym obowiązku zakrywania nosa i ust w kościele i w przestrzeni publicznej (przed kościołem). Ponadto, zachowujmy dystans społeczny i dezynfekujemy ręce.
       Wspomnę że kapłanom zaleca się dezynfekowanie rąk przed rozdawaniem Komunii św. i bezpośrednio po nim.
      Za zrozumienie powagi sytuacji „Bóg zapłać”.

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Kierując się sugestią FDNT zbiórkę tę przeprowadzamy w puszkach, którymi dysponuje parafia a które to są zamontowane: 1 na kracie w przedsionku kościoła i 2 za ławkami po prawej i lewej stronie nawy głównej kościoła. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

3. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.

4. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz.: 1630. Serdecznie zapraszam.

5. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły następujące ofiary: Bezimienna = 200 zł; Gać Nr 335 A = 200 zł + 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe); Gać Nr 223 = 200 zł; Kądziołka Gać Nr 189 = 120 zł (całoroczna) "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. W sobotę, 17 października, o godz.: 800 dyżur podejmą: Halina Sowa, Cecylia Pacuła, Anna Świątek, Marta Miara, Elżbieta Fołta, Małgorzata Marszał.

Załączniki:
Pobierz plik (Dekret Metropolity Przemyskiego.pdf)Dekret Metropolity Przemyskiego.pdf[ ]93 kB