29 Nd zw_A / 2020

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

18 października 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W związku z nasilającą się pandemią w Polsce i wprowadzeniem nowych obostrzeń, dotyczących także uczestnictwa wiernych w nabożeństwach i Mszach Świętych, odprawianych w kościołach i kaplicach, ogłaszam, co następuje: 
„W strefie czerwonej będzie mogła przebywać maksymalnie 1 osoba na 7 m2 powierzchni świątyni”.

W naszym kościele łączna powierzchnia, przeznaczona na modlitwę dla wiernych, wynosi 324 m2 a w tym przedsionek 16 m2 + pod chórem 36 m2 + nawa 272 m2.

Wobec powyższego – w w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć 46 osób, które zachowują odstęp między sobą minimum 7 m2.
Do liczby tej nie wlicza się kapłana i osób posługujących podczas liturgii.

Na drzwiach kościołów należy wywiesić informację dotyczącą liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii w danym kościele i należy ten przepis właściwie egzekwować. Wejście przez zakrystię do kościoła, jak również samą zakrystię, proszę zarezerwować dla duszpasterzy i osób posługujących.
Przypominam prośbą kierowaną do wszystkich uczestników uroczystości religijnych – aby przestrzegać podstawowe przepisy i zalecenia sanitarne a w tym o obowiązku zakrywania nosa i ust w kościele i w przestrzeni publicznej (np: przed kościołem).
Ponadto, zachowujmy dystans społeczny i dezynfekujemy ręce.

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz.: 1630 a po nim odprawiamy Eucharystię. Zapraszam na tę modlitwę.

3. W sobotę, 24 października, o godz.: 800 dyżur podejmą: Fołta Elżbieta, Sochecka Zofia, Owsiak Paweł, Ryznar Agata, Świątek Elżbieta, Marzena Świątek;

Załączniki:
Pobierz plik (Dekret Metropolity Przemyskiego.pdf)Dekret Metropolity Przemyskiego.pdf[ ]93 kB
Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.