30 Nd zw_rocznpośwkościoła_A / 2020

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

25 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.

2. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Mszę Święte – tego dnia – będą sprawowane według niedzielnego porządku: 730, 1030, 1500 i nabożeństwo za zmarłych (wypominkowe) w kościele. Choć tradycyjnie – tego dnia – Polacy udają się na cmentarze, to jednak Kościół ustami pasterzy zachęca, „rozłóżmy odwiedziny na grobach naszych zmarłych na dłuższy czas". Modlitwa za zmarłych, Msza św. w ich intencji czy ofiarowanie odpustu to coś znacznie ważniejszego niż uporządkowany grób, znicze i kwiaty.
W związku z pandemią Covid-19, Penitencjaria Apostolska, chcąc zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, określiła nowe możliwości zyskiwania odpustu zupełnego dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych. Odpust zupełny można zyskać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale także w inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

3. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte o godz.: 730, 1030, 1700 i nabożeństwo za zmarłych (wypominkowe).

4. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Ryznar Elżbieta, c. Mariana, stanu wolnego, zamieszkała Przemyśl - parafia Św. Brata Alberta i Dominik Przystasz, s. Mieczysława, stanu wolnego - po orzeczeniu nieważności małżeństwa, zamieszkały Czerteż parafia p.w. Narodzenia NMP Sanok-Dąbrówka. Zapowiedź 1.
Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do zawarcia małżeństwa a zachodzących pomiędzy tymi nażevczonymi zobowiązany jest w sumieniu o poinformowanie Urzędu Parafialnego.

5. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły następujące ofiary: Maria Czechowicz Gać Nr 18 = 200 zł; Kordas Zofia Gać Nr 214 A = 200 zł; R6 = 850 zł + 30 zł (śmieciowe). "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. W sobotę, 31 października, o godz.: 800 dyżur podejmą: Polaków Zofia, Sochacka Alicja, Czechowicz Maria, Balawender Maria, Owsiak Paweł, Kud Elżbieta.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.