Uroczystość Wszystkich Świętych / 2020

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas.

W naszym kościele Mszę Święte – według niedzielnego porządku: 730 i 1030 oraz o 1500 oraz nabożeństwo wypominkowe w kościele.

2. Jutro w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kapłani nawet bez duszpasterskiej potrzeby sprawują trzy Msze Święte o godz.: 730, 1030, 1700 . Nabożeństwo codziennie o godz.: 1630.
Każdy z nas ma kogoś „po drugiej stronie” – rodziców, współmałżonka, siostry i braci, krewnych i przyjaciół … Płaczemy po ich stracie, ale czy pamiętamy potem o nich w naszej modlitwie? Nasi zmarli sami sobie pomóc już nie mogą. Oni liczą na nas.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek – w naszych modlitwach będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zwłaszcza podczas tzw.: „Godziny Świętej” tj. 0d 1600. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1500 ; o godz.: 1630 mabożeństwo i Msza Święta o godz.: 1700. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 1600 a w piątek od 1500. Nie będzie odwiedzin u chorych i seniorów – tylko na wyraźną prośbę zainteresowanych. W pierwszą sobotę powierzymy parafian, tych żyjących, ale i tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową a uczynimy to podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz.: 1630;.

4. W sobotę, 07 listopada o godz.: 800 dyżur podejmą: Miara Stanisława, Zięba Elżbieta, Swiątek Justyna, Szpiłyk Anna, Bartman Krystyna, Pacuła Ludmiła.

5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Ryznar Elżbieta, c. Mariana, stanu wolnego, zamieszkała Przemyśl - parafia Św. Brata Alberta i Dominik Przystasz, s. Mieczysława, stanu wolnego - po orzeczeniu nieważności małżeństwa, zamieszkały Czerteż parafia p.w. Narodzenia NMP Sanok-Dąbrówka. Zapowiedź 2.
Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do zawarcia małżeństwa a zachodzących pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu o poinformowanie Urzędu Parafialnego.

6. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły następujące ofiary: Szylar z Markowa-Wrocław = 200 zł; Bar Jan Gać Nr 195 = 150 zł; . "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.