1 ND Adwentu B / 2020

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

29 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w kościele pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny i te poświęcone opłatki będą Siostry zakonne rozprowadzać w przedsionku Kościoła – po każdej Mszy Świętej – aż do Wigilii Bożego Narodzenia. Za tydzień wypada dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek.

2. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach.

3. W Adwencie, towarzyszy nam Maryja. Każdego dnia zachęcam do uczestniczenia w Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami - poza niedzielami i uroczystością NP NMP (8 grudnia) - celebrowanej w naszym kościele codziennie o godz. 1700. W czasie Rorat przy ołtarzu znajduje się dodatkowa, ozdobna świeca – symbolizuje ona obecność Maryi (roratka). Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup Wigilijnych świec Caritasu, które są do nabycia i w naszym kościele. Świece z logo Caritas, zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących.

4. Sugerując się wymaganiami epidemiologicznymi i niektórymi myślami z dzisiejszego Listu Arcybiskupa Adama Szala – Metropolity Przemyskiego, należy przewidywać, że nie będzie zbiorowych parafialnych spowiedzi. Dlatego też codziennie – przez cały adwent – ksiądz proboszcz będzie oczekiwał w konfesjonale na penitentów od godz.: 1600. Czyli – spowiedź rozkładamy na cały Adwent. Gdy chodzi o odwiedzimy u chorych – umawiając się z księdzem indywidualnie zgłaszajmy i zadbajmy o to, by nasi bliscy mogli w adwencie przyjąć sakrament pokuty i pojednania oraz Komunię Świętą.

5. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej, podczas tzw.: „Godziny Świętej”. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane. Do wspólnej modlitwy na wieczornej Mszy Świętej zapraszam liturgiczną służbę ołtarza, scholę = bielanki, które ubogacają liturgię w naszej parafii, a także ich rodziców i bliskich.

6. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. O godz. 1500 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Świętej. Okazja do spowiedzi świętej w czasie trwania adoracji.

7. W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Nabożeństwo po Mszy Św.

8. W przyszła niedzielę – po Mszy Św. popołudniowej – na spotkanie zapraszają czciciele serc Pana Jezusa i Matki Bożej.
9. W sobotę, 05 grudnia o godz.: 800 dyżur podejmą: Machniak Beata. Kochmańska Barbara, Cieśla Jan, Karczmarz Elżbieta, Słysz Janusz.

10. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły następujące ofiary: Teresa i Edward Kmiotek Gać 375 = 120,00 zł (całoroczna) + 20,00 zł (śmieciowe) ; Gać Nr 333 = 300,00 zł (renowacja) + 120,00 zł (całoroczna) + 20,00 zł (śmieciowe); Kasprzyk Józef Gać 52 = 200,00 zł (renowacja); Gać 252 = = 200,00 zł (renowacja); "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

 

Załączniki:
Pobierz plik (abpASz_list_Adwent2020.pdf)abpASz_list_Adwent2020.pdf[ ]269 kB