ŚWIĘTEJ RODZINY B / 2021

27 grudnia 2020

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą, zwłaszcza siostrze Małgorzacie i Janinie, p.kościelnemu, osobom z nimi współpracującym, liturgicznej służbie ołtarza, dzieciom z lampionami i ich rodzicom. Szczególnie dziękuję księdzu Marianowi za posługę sakramentalną w konfesjonale.

2. Odwiedziny duszpasterskie, czyli tzw. kolęda, w tym roku, ze względu na przepisy służb epidemiologicznych, będzie miała inny przebieg. Zapraszam predstawicieli poszczególnych rodzin z kolejnych rejonów naszej parafii do świątyni na godz.: 1700. Rozpoczniemy od Mszy św. w intencji rodzin – prosząc o błogosławieństwo Nowonarodzonego Chrystusa. Przedstawiciel przynosi butelkę z wodą, która zostanie poświęcona przez kapłana. Prosimy o zabranie jej dla siebie, sąsiadów i znajomych, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach parafialnych.
Druga część kolędy odbędzie się w domu, prowadzona przez ojca rodziny bądź kogoś z domowników, w wybranym przez rodzinę dniu. Dokładny rytuał obchodów domowych i dzień przyjścia do świątyni znajduje się na stronie parafialnej w tzw. „załącznikach”.
Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

3. W piątek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Metropolita Przemyski zachęca, aby tam, gdzie jest to możliwe, zwiększyć ilość Mszy św. Msze Święte u nas o godz.: 730, 1030, 1300 – (adoracja) – 1500.

4. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz.: 1700 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i różańcowe nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

5. Dyżur podejmą w sobotę tj. 02 stycznia – o godz.: 800 natępujące osoby: Joanna Broda, Krystyna Kadlof, Barbara Orzechowska, Mariusz Janicki, Robert Zając.

6. Do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły następujące ofiary:
Brożbar Gać Nr 381A = 200zł (renaowacja) + 120zł (całoroczna) + 20zł (śmieciowe); Gać Nr 183 = 120zł (całoroczna) + 20zł (śmieciowe); Gać Nr 160 = 200zł (renaowacja); Gać Nr 147 = 200zł (renaowacja); Pelcowie Gać Nr 251A = 120zł (całoroczna) + 20zł" (śmieciowe); Szlękowie Maria i Józef Gać Nr 219A = 120zł (całoroczna); Gać Nr 204 = 400zł (renowacja); Gać 30A = 200zł; Dzieniowie Gać Nr 292 = 200zł; Ziemniakowie Gać Nr 314A = 600zł;

Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.