Niedziela Chrztu Pańskiego B / 2021

10 stycznia 2021

1. Dziś Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych, aby przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga i przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2. Dyżur podejmą w sobotę tj. 16 stycznia – o godz.: 800 następujące osoby: Rożek Teresa, Rogala Władysława, Kurpyta Kazimiera, Ulman Helena, Tomaszek Barbara.

3. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły następujące ofiary: Tomaszek Gać Nr 204 = 210zł; Gać Nr 110 = 350zł; Proszę nie czytac Renata i Mariusz Balawejder Gać 14B = 120zł; Gać 106 B = 120zł (całoroczna) + 30zł (śmieciowe); Krystyna i Kazimierz Kud Gać 290 = 200zł (renowacja) + 120zł (caloroczna); Dzien Krzysztofa Gać Nr 15 = 120zł (całoroczna) + 20zł (śmieciowe); Gac Nr 17A = 300zł (renowacja) + 120 zł (całoroczna) + 20zł (śmieciowe); Gac Nr 251A = 200zł (renowacja);

4. Nasze spotkania „kolędowe” zaowocowały pojawieniem się kilku nieporozumień. Pierwszy dotyczy Ołtarza Św. Józefa a drugi śmieci na cmentarzu. Przypomnę: z chwilą, gdy pojawiła się inicjatywa o przeznaczeniu budynku gospodarczego na Dom Przedpogrzebowy, pojawiła się też i propozycja, kilkakrotnie ogłaszana w kościele o przekazaniu do w tegoż Domu wspomnianego Ołtarza. Na moją prośbę Kuria Metropolitalna w Przemyślu udzieliła stosownego pozwolenia.
Spotkajmy się w kościele, porozmawiajmy wymieniając zdania na ten temat. Oglądnijmy też i to wspomniane miejsce, podejmijmy decyzję dotyczącą ołtarza a nie zostawiajmy księdza samego w decydowaniu. Naprawdę: nie trzeba zbierać podpisów; nie jest nam do tego potrzebna UE czy też ONZ. Oczywiście, spotkanie z zachowaniem obowiązujących przepisów epidemiologicznych.
Powtórzę. Zapraszam na spotkanie w budynku kościoła – jutro tj. 11 stycznia 2021 r. po Mszy Świętej która jest o godz. 1700. Natomiast Parafialną Radę Duszpasterską, proszę o spotkanie we wtorek w budynku plebanii – również po Mszy wieczornej.

I drugie: Zostałem przekonany, że prościej dla wszystkich, będzie gdy zlikwidujemy opłaty śmieciowe. Natomisat – co miesiąc (w zależności od potrzeby) wyznaczać będziemy kolejne 20 osób, które przesegregują odpady na wysypisku obok cmentarza. Następnie, te już posegregowane, każdy weźnie do domu dołączając je do własnych i w kwocie jaką każdy uiszcza za odpady. Skoro to się udaje całkiem nieźle np. w Dębowie i innych – to dlaczego by nie u nas. Przecież na cmentarzu nie ma grobów bezimiennych, czyli takich, które same z siebie wytwarzają odpady komunalne. Docelowo – chcemy zlikwidować kosze.