2 nzw B / 2021

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

17 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

3. Dyżur podejmą w sobotę tj. 23 stycznia – o godz.: 800 następujące osoby: Rożek Teresa, Rogala Władysława, Kurpyta Kazimiera, Ulman Helena, Tomaszek Barbara.

4. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły następujące ofiary:
R5 = 240zł;
Gać Nr 40 = 120zł (całoroczna) + 30zł (śmieci);
Puszkarzowie Gać 52 = 400zł (renowacja) + 200zł (całoroczna) + 20zł (śmieciowe);

5. W tygodniu odbyły się spotkania z parafianami dotyczyły:

a. propozycji przeniesienia ołtarza – zebrani przedstawili zdania, że ołtarz św. Józefa powinien być w kaplicy, którą - jak wiemy - należy też odnowić. Przez wiele wypowiedzi przebrzmiewała zachęta do zaprzyjaźnienia się ze świętym Józefem! Idźmy do Józefa, jeśli pragniemy wsparcia i pocieszenia. Nigdy nie przestawajmy, każdego dnia i wiele razy dziennie, polecać się jego opiece, bowiem jego moc wstawiennictwa u Boga przyćmiewa możliwości wszystkich innych świętych i tylko go w tym przewyższa Najświętsza Dziewica. Do świętego Józefa możemy modlić się powierzając mu wszystkie nasze sprawy: rodzinne i te związane z pracą. Jest On też patronem dobrej śmierci, dlatego już dziś zawierzajmy mu ten ważny moment naszego życia, aby nie był to czas przerażenia i trwogi, ale zaufania Bogu i nadziei na spotkanie z Nim. To jest doprawdy wielki Orędownik! Zaprośmy Go do naszego życia, domu, rodziny, szczególnie że 2021 jest Rokiem Świętego Józefa.

b. propozycji rozwiązania tematu śmieciowego na cmentarzu. A więc wpierw jak to funkcjonuje gdzie indziej: Np.: Dębów – parafianie, to co wynieśli to też i zabierają ze sobą do swoich śmieci. Barycz – podobnie; Szklary – pan sołtys podjął się zbierania ofiar na segregowanie i oddawanie śmieci (też pięknie funkcjonuje); Markowa – raczej zrozumieli i segregują.

U nas. Pozostawiamy, tak jak było, składkę na śmieci, ale: „Zwracamy się z uprzejmą prośbą: przyniosłeś kwiat, znicz to i zabierz ze sobą. Czy naprawdę chcesz, aby nasi bliscy spoczywali obok takiego wysypiska, czy to nie jest – dla nas powód do wstydu za to wysypisko”. Proszę parafian, aby wypowiadali się do Radnych – jak widzą rozwiązanie tego problemu a może i innych.

c. został zaproszony do współpracy w ramach Parafialnej Rady Duszpasterskiej p. Krzysztof Wiglusz (R 8).

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.