3 nzw B / 2021

24 stycznia 2021

1. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

2. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia 2021 r. „Dniem solidarności z Chorwacją”.

Według pierwszych doniesień, w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji zginęło siedem osób, a tysiące musiało opuścić swe domy, przy czym miejscowe władze podkreślały, że nie jest to ostateczny bilans tragedii.

Prosimy o solidarność i wsparcie dla poszkodowanych Chorwatów poprzez dołączenie do zbiórki do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej 24 stycznia 2021 r.

3. Zachęcam do wzięcia udziału w radiowej wizycie duszpasterskiej, w ramach której Radio FARA odwiedzi Metropolita Przemyski, abp Adam Szal. Więcej na ten temat przeczytamy na naszej stronie w tzw. „Załącznikach”.

4. W najbliższą niedzielę, po Mszy Świętej popołudniowej, na spotkanie zapraszają czciciele Serc Pana Jzusa i Matki Bożej.

5. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły następujące ofiary:
Magdalena i Karolina Baran Gać Nr 203 = 120zł (całoroczna);
Piotr i Ewelina Balawejder Gać Nr 369 = 300zł (fundusz remontowy);
Sochaccy Gać Nr 503A = 120zł (całoroczna) + 20zł (śmieciowe).
"Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.

6. Dyżur podejmą w sobotę tj. 30 stycznia – o godz.: 800 następujące osoby: Paluszek Maria, Sochacka Alicja, Szpytma Zofia, Jędrejko Agata, Wielgosz Zygmunt.

Załączniki:
Pobierz plik (Koleda_Radio_FARA.pdf)Koleda_Radio_FARA.pdf[ ]379 kB