6 nzw B / 2021

14 lutego 2021

1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa obudzi wrażliwość naszych serc i pomoże wytrwać w trzeźwości.

2. W środę „Popielec” - rozpoczyna się Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Msza z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 1700. Tego dnia „składka” - tzw.: „Jałmużna postna" przeznaczona na „Dom Miłosierdzia im. św. Jana Pawła II dla osób z niepełnosprawnością” w Przeworsku.

W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam: wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi krzyżowej w piątki o godz. 1630, a na Gorzkich żalach w niedzielę o godz.: 1500 - a potem Msza św. (około. 1545 ) - do udziału serdecznie zachęcam. Rozdanie ksiązeczek dla dzieci pierwszokomunijnych w piątek po drodze krzyżowej.

5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Szpytma Wojciech - stanu wolnego, zamieszkały Gać i Kordas Izabela - stanu wolnego, zamieszkała Gać. Zapowiedź 3.
Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do zawarcia małżeństwa a zachodzących pomiędzy tymi narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

6. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły następujące ofiary: Gać Nr 221 = 120 zł (całoroczna) + 30 zł (śmieciowe) + 200 zł (renowacja); Gać Nr 519 = 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe) + 200 zł (renowacja); „proszę nie czytać” = dla księdza i ministrantów kolęda (?) + 120 zł (całoroczna) + 30 zł (śmieciowe) + 3.000 zł (renowacja); "Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.

7. Dyżur porządkowy w kościele przeszedł na najbliższą sobotę tj. 27-II.