1 Niedziela Wielkiego Postu B / 2021

21 lutego 2021

1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi krzyżowej w piątki o godz. 1630, a na Gorzkich żalach w niedzielę o godz.: 1500 - a potem Msza św. (około. 1545 ) - do udziału serdecznie zachęcam.

Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

2. Jutro – na Mszę Święta wieczorową – zapraszam młodzież, która pragnie i jest już przygotowana, aby w tym roku (prawdopodobnie 2 marca) otrzymać Sakrament Bierzmowania.

3. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły następujące ofiary: Gać Nr 483 = 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe); "Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.

4. Dyżur porządkowy w kościele w najbliższą sobotę tj. 27-II. - podejmą: Ząbroń Krystyna, Balawejder Krystyna, Inglot Antoni, Kud Stanisław, Siupik Grażyna.

Załączniki:
Pobierz plik (abpASz_list_Wielki_Post_2021.pdf)List na Wielki Post[ ]168 kB