2 Niedziela Wielkiego Postu B / 2021

28 lutego 2021
1. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym Kościół oddaje cześć św. Józefowi, któremu to Papież Franciszek poświęcił List apostolski Patris Corde ogłoszając jednocześnie Rok Świętego Józefa. Zachęcam do codziennej modlitwy do św. Józefa np. słowami Litanii do Świętego Józefa).
2. Dziś tj. 28-02-2021 w naszym dekanacie Przeworsk I J.E. Ks. bp Krzysztof Chudzio rozpocznie wizytację kanoniczną naszego dekanatu i poszczególnych jej parafii. Nasza parafia spotkanie z ks. Biskupem będzie przeżywać we wtorek 2 marca.
Praktyka wizytacji kanonicznej obejmuje czynności liturgiczne i paraliturgiczne biskupa, a mianowicie: wysłuchanie sprawozdania proboszcza o stanie wspólnoty parafialnej, jej kondycji wiary i moralności (sukcesy i niedomagania) wspólnoty.
W ramach wizytacji ksiądz biskup:
     - odwiedzi siostry zakonne w ich domu i spotka się z dziećmi Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP w Gaci;
     - zaprasza do świątyni o godz.: 1500 na modlitwę słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego (dzadków wraz z wnukami) a następnie modlitwa przy grobach: ks. Jana Błaża i sióstr zakonnych;
     - o godz.: 1700 wysłucha sprawozdania i odprawi Mszę świętą udzielając sakramentu bierzmowania naszej młodzierzy;
     - pragnie, spotkać się w świątyni z rodzicami dzieci szkolnych o godz.: 2030 i to spotkanie zakończy się odśpiewaniem Apelu o godz.: 2100.
Zapraszam parafian
3. W pierwszy czwartek marca od godz.: 1600 tzw. „Godzina Święta” - modlitwy o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
4. W Wielkim Poscie rozważamy mękę Pana Jezusa: w piątki o godz. 1630 podczas Drogi krzyżowej, a w niedzielę o godz.: 1500 na Gorzkich żalach - potem Msza św.
5. W pierwszy piątek miesiąca: proszę o zgłoszenia wizyty u chorych/seniorów.
O godz.: 1500 wystawienie Najś. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia, oraz okazja do spowiedzi. O godz.: 1630 Droga Krzyżowa wraz z nabożeństwem do NSPJ a potem Msza i Komunia Święta wynagradzająca.
6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Krystian Józef Rogla s. Stanisława i Władysławy, stanu wolnego, zam. Gać i Elżbieta Joanna Kapanowska c. Janusza i Anny, stanu wolnego, zam. Kańczuga. Zapowiedź 1.
Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do zawarcia tego związku zobowiązany jest w sumieniu o poinformowanie Urzędu Parafialnego.
7. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły następujące ofiary: R 4 = 3.000,00 zł; R 1 = 1880,00 zł + 360,00 (śmieciowe); "Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.
8. Dyżur porządkowy w kościele w najbliższą sobotę tj. 06-III-2021r. - podejmą: Polak Beata, Wiglusz Helena, Wiglusz Józef, Szpytma Barbara, Bącal Wiesław.
9. Dziękując za dotychczasowe wsparcie różnych inicjatyw, prowadzonych przez Caritas, zwraca się z prośbą o rozprowadzenie paschalików, miodu oraz skarbonek. Ofiara za miód 10 zł, paschalik 8 zł.