Niedziela Palmowa B / 2021

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

28 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Jutro, po Mszy Św. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

2. Przez cały marzec pzachęcam do odmawiania modlitwę do św. Józefa – np. Litania do św. Józefa w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

3. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

4. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o 1900. „Godzina Święta” - Adoracja Najświętszego Sakramentu po skończonej liturgii.

Na ołtarzu NSPJ została wyłożona Księga modlitwy za kapłanów. Przez cały Wielki Tydzień proszę wpisywać do niej imiona i nazwiska kapłanów (żyjących i zmarłych), którzy udzielali nam sakramentów, których spotkaliśmy na swojej drodze, czyli tych, którzy coś znaczą w naszym życiu. W Niedzielę Dobrego Pasterza, czyli w 4. niedzielę Wielkanocy (25 kwietnia), o godz. 1030 będzie sprawowana Msza Święta w ich intencji.

5. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa – o godz. 1500 Nowenna do Miłosierdzia Bożego a następnie będzie Droga Krzyżowa. Liturgię o Męce Pańskiej rozpoczniemy o godz.: 1900. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 900 do 2200. Tego dnia obowiązuje post ścisły.

6. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od 900 do Wigilii Paschalnej. Święcenie pokarmów o godz.: 900; 1000; 1100 i 1200.
Natomiast o godz.: 1500 Nowenna do Miłosierdzia Bożego oraz Nabożeństwo pierwszosobotnie.

7. Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz.: 1900. Zabierzmy na nią świece.

8. Rezurekcja w poranek wielkanocny o godz.: 600.

9. Do Kasy Inwestycyjnej wpłyneła następująca ofiara: Gać Nr 505 = 200 zł; Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.

10. W sobotę po skończonej Liturgii Wigilii Paschalnej – około 2100 – dyżur podejmą: Helena Sochacka, Teresa Kmiotk, Edyta Szylar, Kazimierz Rogala, Paweł Dzień, Stanisław Skupień, Anna Kozieł.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.