3 Wielkanocna B / 2021

18 kwietnia 2021

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

2. Proszę: "Zabierajmy do domów wypalone znicze, plastiki czy dekoracje kwiatowe – do swoich pojemników przydomowych, bo on są własnością rodziny, która opiekuje się grobem. Proszę Cię – nie tłumacz, że to co zamierzać wyrzucić przy cmentarzu – to nie są twoje śmieci, no bo niby czyje to chcesz wyrzucić? Osoby przebywające na terenie cmentarza, zobowiązane są do poszanowania świętości miejsca, zachowania ciszy, szacunku należnego osobom zmarłym, dbania o czystość i porządek. Upominajmy innych jeśli zachowują się niestosownie np.: zaśmiecając cmentarz i teren wokół cmentarza".

3. Do Kasy Inwestycyjnej wpłyneła następujące ofiary: J.B. Worsztynowicz Gać 342 = 200 zł; Gać 329 = 200 zł; Gać 252 = 200 zł; Helena Sochacka Gać 377 = 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe) + 100 zł; "Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.

4. W sobotę – dyżur podejmą: Ryznar Renata, Szpytma Anna, Ząbroń Agata, Czechowicz Agnieszka, Drożak Agnieszka, Marta Tuleja.

Załączniki:
Pobierz plik (Zarządzenie.pdf)Zarządzenie.pdf[ ]97 kB