Wniebowstąpienie Pańskie B / 2021

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 16 maja 2021

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

Po Mszy popołudniowej na spotkanie zapraszają czciciele Serc PJ I MB.

2. Przez cały maj codziennie, nabożeństwo majowe.

3. Ze względu na nabożeństwa majowe i trwającą nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha świętego niebędzie - comiesięcznego nabożeństwo ku czci świętego Józefa.

4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W piątek od godz.: 1630 do 1730 spowiedź rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.

W najbliższą niedzielę, 23 maja, o godz.;1230 uroczystość I Komunii Świętej.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Balawejder Anna, zamieszkała – Parafia Gać i Piotr Biśto, zamieszkały – Parafia Nienadówka. Zapowiedź 3.

7. Do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły następujące ofiary: bezimienna = 50 zł; bezimienna = 100 zł; Markowa Nr 19 a = 200 zł.
Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.

8. W tym tygodniu dyżur podejmą rodzice dzieci z klasy 2 Podstawowej według ustalonego porządku z Siostrą.