Zesłanie Ducha Świętego B / 2021

23 maja 2021

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego – o godz.: 1230 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam w Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami lub bliskimi na Mszę Świętą i na nabożeństwo majowe.

2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Tego dnia Msze Święte o godz.: 730; 1500 (pogrzebowa) i o 1800 z nabożeństwem majowym.

3. W środę 26 maja – Dzień Matki. Otaczamy modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prośmy, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości.

4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

5. Do Kasy Inwestycyjnej na renowację świątyni wpłyneły następujące ofiary: Gać Nr 149 = 300 zł; Gać Nr 335 = 200 zł + 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe). Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.

6. W tym tygodniu dyżur podejmą rodzice dzieci rocznicowych.

7. Już dziś – proszę Radnych z rejonów: 6, 7, 8, 9, aby w swoich rejonach rozpoczeli organizowanie procesji Bożego Ciała, która zaplanowana jest wokół kościoła. Nadmienię: konstrukcje drewniane i banery są gotowe do wykożystania, ale trzeba dokończyć organizowanie ustrojenia.