10 Nd zw B / 2021

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

6 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza a przede wszystkim wam, za wyraz wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

3. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W setną rocznicę poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, akt ten będzie odnowiony w Bazylice Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie. Lokalne uroczystości odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Sercu Jezusa odbędą się w każdym kościele parafialnym.

4. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

5. W stolicy diecezji Doume’-Abong’ Mbang w Kamerunie, której ordynariuszem jest pochodzący z naszej Archidiecezji bp Jan Ozga, rozpoczęła się  budowa sanktuarium św. Jana Pawła II. Za zgodą Metropolity Przemyskiego, bp Jan zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe w budowie tej świątyni (pismo do pobrania poniżej).
Prosimy o solidarność i wsparcie inicjatywy poprzez dołączenie do zbiórki do puszek,
która zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej
w 11. Niedzielę zwykłą, tj. 13 czerwca 2021 r.
Zebrane ofiary należy przekazać na konto Fundacji Pro Spen nr 74 1140 1225 0000 2343 2600 1001 z dopiskiem: SANKTUARIUM W KAMERUNIE.
6. Zapraszam do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np.: pralki, telewizory, komputery, monitory, drukarki, magnetofony, telefony, żelazka itd. Odbiór zebranego sprzętu i złożonego za ogrodzeniem poniżej plebanii - dnia 16 lipca o godz.: 900. Ewentualne przychody z Akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata.
7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Marcin Piotr Jakielaszek, kawaler, zam – Gać i Marlena Maria Dziedzic, panna, zamieszkała parafia Krzeczowice. Zapowiedź 1

Kulpa Marcin, kawaler, zamieszkały parafia Dębno i Katarzyna Maria Szewczyk, panna, zamieszkała Gać. Zapowiedź 1
Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do zawarcia tego związku zobowiązany jest w sumieniu o poinformowanie Urzędu Parafialnego.

8. Do Kasy Inwestycyjnej wpłynęła następująca ofiara: Gać 167 = 200 zł. "Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.

9. Dyżur porządkowy w kościele w najbliższą sobotę tj. 12-VI. - podejmą: Kuźniar Barbara, Wajhajmer Anna, Cwynar Zofia, Cyma Jadwiga, Dzień Stanisław.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.