18 Nd zw B / 2021

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

1. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

2. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek - o godz. 1700 tzw. „Godzina Święta” a po niej Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa; pierwszy piątek – do południa odwiedziny z sakramentami u chorych i seniorów. Proszę zgłaszać chętnych. Natomiast o godz.: 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu – Koronka do Bożego Miłosierdzia – Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym czasie również okazja do spowiedzi trwającej do Mszy Świętej – którą to poprzedzi Nabożeństwo pierwszopiątkowe; pierwsza sobota - Msza o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszosobotnie. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy organizują się podejmując modlitwy - O tryumf Niepokalanego Serca Maryi w nas, w naszych rodzinach, w Ojczyźnie i na całym świecie.
Każdy, kto pragnie się modlić wspólnie z innymi polecając swoje sprawy, swojej rodziny, najbliższych, parafii i Ojczyzny poprzez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła i Św. Józefa niech poczuje się zaproszonym: w 1-y wtorek m-ca na godz.: 1715 - na czuwanie modlitewne wraz z grupą czcicieli i Członków i Sympatyków Szkaplerza Św. Michała Archanioła; w 1-ą środę m-ca na godz.: 1715 - na czuwanie modlitewne wraz z grupą czcicieli i Członków i Sympatyków Św.Józefa.

3. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

4. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Mateusz Wojciech Kochmański, kawaler, zam parafia – Gać i Anna Wiktoria Zięba, panna, zamieszkała parafia Chrystusa Króla w Przeworsku. Zapowiedź 3.

Adrian Józef Cedzidło, kawaler, zamieszkały parafia Gwizdów i Magdalena Hołub, panna, zamieszkała parafia Gać. Zapowiedź 3.

Ktokolwiek zna przeszkody, do zawarcia któregokolwiek z tych związków, zobowiązany jest w sumieniu o poinformowanie Urzędu Parafialnego.

5. Dyżur porządkowy w kościele w najbliższą sobotę podejmą:
Kuźniar Marek, Machała Elżbieta, Filar Dorota, Brożbar Joanna, Sochacka Danuta, Flak Anna.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.